DataFocus 2013
9. travnja | Hotel Antunović, Zagreb, Hrvatska
Glavni cilj DataFocus-a leži u razmjeni iskustva
Na jednom mjestu okupljamo istražitelje tijela za provedbu zakona, tužitelje, suce, sudske vještake i druge stručnjake te im pružamo priliku da razmjene svoja znanja o digitalnim dokazima i iskustva u digitalnim forenzičkim istragama.
Od 2012. godine
Svake godine
Ulaz
DataFocus podijeljena je u nekoliko cjelina
Kroz različite cjeline sudionicima se nude različite mogućnosti, sve od interaktivnih radionica, demonstracija novih proizvoda i usluga pa do predavanja fokusiraih na tehničke aspekte istraga.
Istražiteljska cjelina
Predavanja fokusirana na tehničke aspekte pronalaženja, očuvanja i obrade digitalnih dokaza te predstavljanje digitalnih dokaza u kaznenim i u pravnim postupcima.
Tehnička cjelina
Predstavljanje i demonstracija najnovijih proizvoda i usluga u digitalnoj forenzici održana od strane stručnjaka iz tog područja.
Radionice
U sklopu događaja organizirane su radionice koje omogućuju sudionicima da isprobaju najnovije alate te im pružaju priliku za povezivanje s raznim proizvođačima iz područja digitalne forenzike.
Agenda
Agenda
8:00 - 8:30
Registracija sudionika, kava dobrodošlice
8:30 – 8:50
Otvaranje konferencije; Goran Oparnica, dipl. ing., direktor, INsig2 Dragan Novosel, dipl. iur., Prvi zamjenik Glavnog državnog odvjetnika RH Evelin Tonković, dipl. iur., zamjenik ministra unutarnjih poslova RH
Zoran Šprajc
Voditelj8:50 - 10:30
Plenarna predavanja: Osposobljavanje tužitelja u UK
Esther George
LLB (Hons), LLM, MA, Senior Policy Advisor at Crown Prosecution Service, UK8:50 -10:30
Plenarna predavanja: Osposobljavanje tužitelja u UK
Esther je viša savjetnica i tužiteljica u Krunskoj službi za kazneni progon (CPS), sjedište uprave za strategiju i politiku, London. Esther je specijalist za kaznena djela povezana s internetom i korištenjem računala, digitalne dokaze, krađu intelektualnog vlasništva i zaštitu podataka. U siječnju 2002. Esther je postala voditeljica projekta na CPS-ovu projektu suzbijanja kaznenih djela počinjenih putem visoke tehnologije. Esther je radila kao savjetnica tužitelja na svim razinama u sjedištu i područnim uredima CPS-a, policije i ostalih Vladinih tijela. Esther trenutno radi kao savjetnik ostalih tužitelja u predmetima vezanima za kaznena djela počinjena putem visoke tehnologije. Razvila je i izradila nacionalni program obuke CPS-a o kaznenim djelima počinjenima putem visoke tehnologije te kao rezultat toga, CPS raspolaže sa preko 120 specijalista za kaznena djela počinjena putem visoke tehnologije. Esther redovito predaje na konferencijama o problemima vezanima za kaznena djela počinjena putem visoke tehnologije te predaje u sklopu nacionalnih i međunarodnih obuka. 2010. godine Esther je primila Zahvalnicu Međunarodnog udruženja tužitelja za pokretanje i razvoj mreže Global Prosecutors E-Crime Network (GPEN), online mreže za razmjenu informacija u svrhu rješavanja slučajeva kaznenih djela počinjenih putem visoke tehnologije diljem svijeta. 2012 Esther je primila nagradu za izvrsnost od NBCPA (National Black Crown Prosecution Association) za svoj rad u području kibernetičkog kriminaliteta.
8:50 - 10:30
Plenarna predavanja: Značaj digitalnih dokaza u kaznenom postupku
Dražen Tripalo
Mag. iur., sudac Vrhovnog suda RHPlenarna predavanja: Značaj digitalnih dokaza u kaznenom postupku
Dražemn Tripalo diplomirao je na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1984. godine. G. Tripalo je imenovan za suca Vrhovnog suda Republike Hrvatske 2004. godine. Imenovan je za suca Županijskog suda u Zagrebu 1996. godine. Bio je predsjednik Prvostupanjskog kaznenog odjela od 1998. do 2004. godine. Karijeru je započeo kao sudac Općinskog suda u Zagrebu 1998. i radio je kao vojni sudac tri godine, od 1993. do 1996. godine.
8:50 - 10:30
Plenarna predavanja: Međunarodna kaznenopravna suradnja u informacijskom društvu
Prof. Zlata Đurđević
Dr. sc., Pravni fakultet8:50 - 10:30
Plenarna predavanja: Međunarodna kaznenopravna suradnja u informacijskom društvu
Zlata Đurđević je redovita profesorica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a od 2007. predstojnica Katedre za kazneno procesno pravo. Doktorirala je na Pravnom fakultetu u Zagrebu 2003. na temu “Kaznenopravna zaštita financijskih interesa Europske unije”. Nakon vježbeničkog staža na Županijskom sudu u Zagrebu, u prosincu 1994. položila je pravosudni ispit. Posebna područja interesa su kazneno procesno pravo, kazneno pravo Europske unije, ljudska prava i psihijatrijsko pravo. Govori engleski i njemački jezik, a pasivno se služi francuskim jezikom. Dobitnica je nekoliko međunarodnih stipendija među kojima su Njemačka akademska stipendija DAAD, Austrijska stipendija ÖAD te Fulbrightova stipendija. Potpredsjednica je Hrvatske udruge za europsko kazneno pravo, članica upravnog odbora Hrvatskog udruženja za kaznene znanosti i praksu (www.pravo.hr/hukzp), kontakt osoba Akademskoj mreži za europsko kazneno pravo Europske unije (ECLAN, www.eclan.eu). Članica je Državnoodvjetničkog vijeća i Povjerenstva za azil Republike Hrvatske. Voditeljica pet znanstveno-istraživačkih projekata. Od 2009. je članica izvršnog odbora Međunarodnog udruženja za kazneno pravo (AIDP,www.penal.org). U 2009/2010 je gošća predavačica na Berkeleyu, Sveučilište u Kaliforniji, SAD. Izlagala na više od trideset seminara i konferencija u zemlji i inozemstvu. Objavila je pet knjiga te preko trideset znanstvenih članka u domaćim i stranim publikacijama.
8:50 - 10:30
Plenarna predavanja: Hrvatsko kazneno pravo pred izazovom računalnog kriminaliteta
Prof. Davor Derenčinović
Dr. sc., Pravni fakultet Zagreb8:50 - 10:30
Plenarna predavanja: Hrvatsko kazneno pravo pred izazovom računalnog kriminaliteta
Prof.dr.sc. Davor Derenčinović rođen je 7. kolovoza 1970. godine u Zagrebu. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu 1995. godine, a magistrirao na istom fakultetu 1998. godine. Doktorirao je 2000. godine s tezom „Kaznenopravni sadržaji u suprotstavljanju korupciji“. Od 2010. godine Predstojnik Katedre za kazneno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Dobitnik Fulbrightove stipendije za poslijedoktorsko usavršavanje naInternational Human Rights Law Institute, DePaul College of Law, Chicago u akad. godini 2004/05. Stručno se u više navrata usavršavao na Institute Superiore Internazionale di Scienze Criminali u Sirakuzi, Akademiji za Europsko pravo u Trieru i na London School of Economics. Osnivač i direktor međunarodnog poslijediplomskog tečaja “Crime Prevention through Criminal Law and Security Studies” na Interuniverzitetskom centru u Dubrovniku. Samostalno i u suautorstvu potpisuje desetak knjiga i više od pedeset znanstvenih i stručnih radova s područja kaznenog prava i zaštite ljudskih prava. Osim na Pravnom fakultetu u Zagrebu, predavao i predaje i na niz dodiplomskih i poslijediplomskih (specijalističkih i doktorskih) studija u zemlji i inozemstvu. Član radnih skupina nadležnih ministarstava za izradu i izmjene većeg broja zakona s područja kaznenog prava. Suradnik na većem broju domaćih i međunarodnih znanstvenih projekata i voditelj projekta “Kaznenopravno sprječavanje korupcije i organiziranog kriminaliteta” financiranog od strane MZOŠ. Član radnih skupina za pripremu pregovora u okviru poglavlja 23 i 24 acquis-a Europske unije. Stručni savjetnik United Nations Office for Drugs and Crime (UNODC). Ad hoc sudac Europskog suda za ljudska prava. Do 2005. godine član Ureda Skupine stručnjaka protiv terorizma Vijeća Europe (CODEXTER). Dopredsjednik Nezavisne skupine stručnjaka za provedbu Konvencije za djelovanje u borbi protiv trgovanja ljudima Vijeća Europe (GRETA). Predsjednik Hrvatskog udruženja za kaznene znanosti i praksu. Jedan od utemeljitelja i tajnik Akademije pravnih znanosti Hrvatske. Glavni urednik Godišnjaka Akademije pravnih znanosti Hrvatske. Član Suda časti Društva sveučilišnih nastavnika i ostalih znanstvenika u Zagrebu. Član Odbora za zakonodavstvo Hrvatskog sabora. Zamjenik predsjednika Državnoodvjetničkog vijeća. Nositelj Spomenice Domovinskog rata.
10:30 - 10:45
PAUZA ZA KAVU
10:45 - 11:15
Savremeni trendovi visokotehnološkog kriminala i iskustva MUP-a Republike Srbije
Dr. sc. Branislav Veselinović
Glavni policijski inspektor u MUP-u Republike Srbije11:15 - 11:45
Slovenska policija in kibernetski kriminal
Toni Kastelic
Dipl. ekon., vodja centra za računalniško raziskovanje pri kriminalistični policiji Republike Slovenije11:45 - 12:15
Iskustva MUP RH u borbi protiv visokotehnološkog kriminala
Ivan Mijatović
Odjel za visokotehnološki kriminalitet, PNUSKOK12:15 - 12:45
Forenzika kriptiranih sadržaja
Mr. sc. Damir Palavra
Stalni sudski vještak12:15 - 12:45
Forenzika kriptiranih sadržaja
Inflacija kriptografskih rješenja, posebice Full Disk Encryption (FDE) rješenja, umnogome otežavaju (ako ne i u potpunosti onemogućavaju) svakodnevni rad digitalnih forenzičara. Jedna od paradigmi pretrage digitalnih dokaza jeste da se digitalni dokazi moraju očuvati nepromijenjeni i da kao takvi budu podložni analizi i pretrazi drugih stručnjaka. Nažalost slučajevima gdje je na sustavima primijenjena FDE, ovo ograničenje predstavlja u najvećem broju slučajeva nepremostivu prepreku za analizu i pretragu. Ako se povuče paralela sa slučajevima iz „klasične forenzike“ gdje se primjerice za izuzimanje DNK, ili otiska prsta sa mjesta počinjenja kriminalnog djela, svakako mora utjecati na sami dokaz i mjesto počinjenja, postavlja se pitanje zašto bi bilo drugačije u digitalnoj forenzici. Najčešća prepreka pretrazi kriptiranih digitalnih dokaza je činjenica da se određeni postupci moraju provesti već u momentu kada policijski službenici ili drugi predstavnici zakona izuzimaju opremu kako bi se uopće bila moguća pretraga. Nove tehnologije i rješenja u „oblaku“ obećavaju puno na ovom području, posebice u primjeni „brute force attack“ metoda.
Predavač:
Damir Palavra
Stalni sudski vještak
Damir Palavra je dugogodišnji neovisni forenzički istražitelj i stalni sudski vještak za područje informatike, elektronike i telekomunikacija.
Magistrirao je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu 2002., te imenovan stalnim sudskim vještakom za područje Informatike 2013. U posljednjih 15 godina intenzivno radi na u području digitalne sigurnosti, računalne forenzike kao i savjetovanjem u IT tehnologijama.
12:45 - 14:00
RUČAK
14:00 - 14:30
Slučaj ButterFly malicious code (virus) - Međunarodno iskustvo iz Slovenije
Borut Štok
Vodja Oddelka za računalniško preiskovanje, Policijska uprava Maribor14:30 - 15:00
“SpyEye” malicionzni softver
Dražen Višnjić
Načelnik odeljenja za sprečavanje visokotehnološkog kriminaliteta, MUP Republike Srpske, Banja Luka15:00 - 15:30
ISO 27037 – Smjernice za identificiranje, prikupljanje, akviziciju i očuvanje digitalnih dokaza
Damir Paladin
Dipl.ing. Stalni sudski vještak15:00 - 15:30
ISO 27037 – Smjernice za identificiranje, prikupljanje, akviziciju i očuvanje digitalnih dokaza
Prikupljanje i pohrana digitalnih dokaza je osjetljiva faza forenzičkog postupka koja prethodi analizi i izvođenju dokaza. Nestručno i nepažljivo rukovanje s podacima na kojima će se temeljiti daljnji postupak reduciraju vjerodostojnost ovog postupka čime se relativizira i točnost završnog zaključka u pravnom procesu. Međunarodna norma ISO/IEC 27037 je prvi dokument ovog značaja koji opisuje proces prepoznavanja, prikupljanja i očuvanja digitalnih dokaza o računalnim kaznenim djelima. Namijenjen je osobama svih profila koji sudjeluju u ovom postupku – od osoba zaduženih za provedbu zakona, sudskih vještaka pa do stručnih službi koje moraju neposredno reagirati u incidentnim situacijama. Predavanje će predstaviti proces prikupljanja i pohrane digitalnih dokaza kako ga propisuje norma ISO/IEC 27037, s osobitim naglaskom na opis predloženih mjera. Razmotriti će se i način učinkovite primjene norme ISO/IEC 27037 u praksi.
Predavač:
Damir Paladin
Stalni sudski vještak
Damir Paladin je konzultant za informacijsku sigurnost. Informacijskim tehnologijama se profesionalno bavi preko 25 godina, a 1998. godine pokreće tvrtku Borea, koju vodi i danas. Područja njegovog rada su računalna forenzika, te revizija i testiranje sigurnosti informacijskog sustava. Nositelj je stručnih certifikata CISSP, CISA i CISM. Stalni je sudski vještak za informatiku. Profesionalno surađuje s nekim od najznačajnijih hrvatskih tvrtki i institucija pružajući stručne usluge na području informacijske sigurnosti.
15:30 - 16:00
Zakoniti postupci izuzimanja IT opreme u Sloveniji
Tadej Stergar
Mag., direktor IFIT-aJanko Šavnik
Spec. inf. varnosti, IFIT16:00 - 16:30
Forenzika clouda
Primož Kragelj
Viši savjetnik Deloitte revizija, Slovenija16:30 - 17:00
Zatvaranje konferencije; Izvlačenje nagrada, Završna riječ organizatora
8:00 - 8:30
REGISTRACIJA SUDIONIKA, KAVA DOBRODOŠLICE
8:30 - 8:50
Otvaranje konferencije
DVORANA 1
8:50 - 10:30
Plenarna predavanja
DVORANA 1
10:30 - 10:45
PAUZA ZA KAVU
10:45 - 11:15
Pravno uređenje elektroničkih dokaza u kaznenom postupku
Doc. dr. sc. Elizabeta Ivičević Karas
Pravni fakultet Zagreb11:15 - 11:45
Pravni aspekti online tajnih istraga
Doc. dr. sc. Matko Pajčić
Pravni fakultet Split11:45 - 12:15
Nove odredbe KZ-a iz domene računalnog kriminala
Aleksandar Maršavelski
LL.M. Pravni fakultet Zagreb11:45 - 12:15
Nove odredbe KZ-a iz domene računalnog kriminala
Izlaganje obuhvaća analizu pojedinih kaznenih djela iz glave XXV novog Kaznenog zakona: neovlašteni pristup (čl. 266.), ometanje rada računalnog sustava (čl. 267.), oštećenje računalnih podataka (čl. 268.), neovlašteno presretanje računalnih podataka (čl. 269.), računalno krivotvorenje (čl. 270.), računalna prijevara (čl. 271.) i zlouporaba naprava (čl. 272.). Kratki osvrt će biti dan i na druga kaznena djela iz područja kompjuterskog kriminaliteta u novom Kaznenom zakonu.
Predavač:
Aleksandar Maršavelski
Pravni fakultet Zagreb
12:15 - 12:45
Zaštita intelektualnog kapitala u digitalnom dobu
Mladen Vukmir, dipl. iur.
Vukmir & Associates12:45 - 14:00
RUČAK
14:00 - 14:30
Digitalni dokazi u parničnom postupku
Martina Živanović
Viša sudska savjetnica Županijskog suda u Velikoj Gorici14:30 - 15:00
Privatnost na Internetu
Dr. sc. Željko Ivanković
Magazin Banka15:00 - 15:30
Kakve tragove ostavlja digitalni napadač?
Mr. sc. Predrag Pale
Fakultet elektrotehnike i računarstva15:30 - 16:00
Suradnja privatnog i javnog sektora u vještačenjima
Prof. dr. sc. Miroslav Bača
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin15:30 - 16:00
Suradnja privatnog i javnog sektora u vještačenjima
U današnje vrijeme ne postoji kazneno djelo koje u sebi ne uključuje neki digitalni dokaz bilo da se to radilo o mobitelima, računalima, računalnim mrežama ili nekim drugim vrstama nositelja digitalnih dokaza. U istraživanju tih djela istražitelji su često puta sputani kako opremom tako i specifičnim znanjem te se postavlja pitanje opravdanosti odnosno nužnosti suradnje sa nezavisnim privatnim forenzičkim laboratorijima koji će biti u stanju takvu uslugu pružiti na vrijeme, sukladno zakonskim propisima te naravno cijeni samog posla. Kroz izlaganje dati će se pregled u kojim segmentima i na koji način takvi laboratoriji odnosno njihovi zaposlenici mogu biti uključeni, koje su prednosti a koji mogući nedostaci takvog načina rada.
Predavač:
Miroslav Bača
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin
Redoviti profesor na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, voditelj Centra za biometriju. Stalni sudski vještak za biometriju informatiku i telekomunikacije. Ovlašteni evakuator informacijskih proizvoda i usluga pri European Privacy Seal. Voditelj podružnice za elektrotehniku, elektroniku, telekomunikacije i informatiku Hrvatskog društva sudskih vještaka. Autor preko 100 znanstvenih i stručnih radova iz područja forenzike i biometrije.
16:00 - 16:30
Elektronički potpis
Irena Kukina, mag. ing.
EnCE, konzultant INsig216:30 - 17:00
Zatvaranje konferencije
DVORANA 1
10:45 - 11:15
Radionica UFED Mobile Device Forensics
Yuval Ben-Moshe
Forensics Technical Director, Cellebrite, Izrael14:00 -14:30
Guidance Software Forensic Solutions – Advancing the Practice of Digital Forensics
Steve Gregory
EnCE, Forensic Solution Specialist Guidance Software, UK14:30 - 15:00
Forensic Workstations
Kai Jessen
Sales Manager, mh-SERVICE, Njemačka15:00 - 15:30
Catching the Ghost: How to Discover Ephemeral Evidence with Live RAM Analysis
Yuri Gubanov
Founder and CEO, Belkasoft, Rusija15:30 - 16:00
Countering the Technical and Practical Hurdles Challenging Lawful Intercept
Sune Græsbøll Ottesen
BAE Systems Detica, Danska16:00 - 16:30
Faster Child Exploitation Evidence Processing Using Biometric and Image/Video Recognition Technologies
Antoine Normand
CEO BlueBear LES, Kanada16:30 - 17:00
Zatvaranje konferencije
DVORANA 1
Plenarni predavači
Esther George
LLB (Hons), LLM, MA, Viši savjetnik za politiku u Crown Tužiteljstvu, UK
Biografija
Esther je viša savjetnica i tužiteljica u Krunskoj službi za kazneni progon (CPS), sjedište uprave za strategiju i politiku, London. Esther je specijalist za kaznena djela povezana s internetom i korištenjem računala, digitalne dokaze, krađu intelektualnog vlasništva i zaštitu podataka. U siječnju 2002. Esther je postala voditeljica projekta na CPS-ovu projektu suzbijanja kaznenih djela počinjenih putem visoke tehnologije. Esther je radila kao savjetnica tužitelja na svim razinama u sjedištu i područnim uredima CPS-a, policije i ostalih Vladinih tijela. Esther trenutno radi kao savjetnik ostalih tužitelja u predmetima vezanima za kaznena djela počinjena putem visoke tehnologije. Razvila je i izradila nacionalni program obuke CPS-a o kaznenim djelima počinjenima putem visoke tehnologije te kao rezultat toga, CPS raspolaže sa preko 120 specijalista za kaznena djela počinjena putem visoke tehnologije. Esther redovito predaje na konferencijama o problemima vezanima za kaznena djela počinjena putem visoke tehnologije te predaje u sklopu nacionalnih i međunarodnih obuka. 2010. godine Esther je primila Zahvalnicu Međunarodnog udruženja tužitelja za pokretanje i razvoj mreže Global Prosecutors E-Crime Network (GPEN), online mreže za razmjenu informacija u svrhu rješavanja slučajeva kaznenih djela počinjenih putem visoke tehnologije diljem svijeta. 2012 Esther je primila nagradu za izvrsnost od NBCPA (National Black Crown Prosecution Association) za svoj rad u području kibernetičkog kriminaliteta.
Predavanje:
Osposobljavanje tužitelja u UK
08:50 – 9:20, dvorana 1
Dražen Tripalo
Sudac Vrhovnog suda RH
Biografija
Diplomirao je na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1984. godine. G. Tripalo je imenovan za suca Vrhovnog suda Republike Hrvatske 2004. godine. Imenovan je za suca Županijskog suda u Zagrebu 1996. godine. Bio je predsjednik Prvostupanjskog kaznenog odjela od 1998. do 2004. godine. Karijeru je započeo kao sudac Općinskog suda u Zagrebu 1998. i radio je kao vojni sudac tri godine, od 1993. do 1996. godine.
Predavanje:
Značaj digitalnih dokaza u kaznenom postupku
9:20 – 9:40, dvorana 1
Zlata Đurđević
Pravni fakultet Zagreb
Biografija
Zlata Đurđević je redovita profesorica na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a od 2007. predstojnica Katedre za kazneno procesno pravo. Doktorirala je na Pravnom fakultetu u Zagrebu 2003. na temu “Kaznenopravna zaštita financijskih interesa Europske unije”. Nakon vježbeničkog staža na Županijskom sudu u Zagrebu, u prosincu 1994. položila je pravosudni ispit. Posebna područja interesa su kazneno procesno pravo, kazneno pravo Europske unije, ljudska prava i psihijatrijsko pravo. Govori engleski i njemački jezik, a pasivno se služi francuskim jezikom. Dobitnica je nekoliko međunarodnih stipendija među kojima su Njemačka akademska stipendija DAAD, Austrijska stipendija ÖAD te Fulbrightova stipendija. Potpredsjednica je Hrvatske udruge za europsko kazneno pravo, članica upravnog odbora Hrvatskog udruženja za kaznene znanosti i praksu (www.pravo.hr/hukzp), kontakt osoba Akademskoj mreži za europsko kazneno pravo Europske unije (ECLAN, www.eclan.eu). Članica je Državnoodvjetničkog vijeća i Povjerenstva za azil Republike Hrvatske. Voditeljica pet znanstveno-istraživačkih projekata. Od 2009. je članica izvršnog odbora Međunarodnog udruženja za kazneno pravo (AIDP,www.penal.org). U 2009/2010 je gošća predavačica na Berkeleyu, Sveučilište u Kaliforniji, SAD. Izlagala na više od trideset seminara i konferencija u zemlji i inozemstvu. Objavila je pet knjiga te preko trideset znanstvenih članka u domaćim i stranim publikacijama.
Predavanje:
Međunarodna kaznenopravna suradnja u informacijskom društvu
9:40 – 10:00, dvorana 1
Svi predavači
Esther George
Dražen Tripalo
Zlata Đurđević
Davor Derenčinović
Branislav Veselinović
Elizabeta Ivičević Karas
Yuval Ben-Moshe
Toni Kastelic
Matko Pajčić
Ivan Mijatović
Aleksandar Maršavelski
Damir Palavra
Mladen Vukmir
Borut Štok
Martina Živanović
Steve Gregory
Dražen Višnjić
Željko Ivanković
Kai Jessen
Damir Paladin
Predrag Pale
Yuri Gubanov
Tadej Stergar
Janko Šavnik
Miroslav Bača
Sune Græsbøll Ottesen
Primož Kragelj
Irena Kukina
Antoine Normand
Hotel Antunović
Zagrebačka avenija 100a, 10090, Zagreb, Croatia
DataFocus Arhiva
DataFocus je internacionalna konferencija o digitalnim dokazima koju uspješno organiziramo još od 2012 godine.
vidi sve